Sukces teatrów "ŁAPKI" i "MICHAŁKI"
środa, 03 lipca 2013

W dniu 6 czerwca 2013 rok odbyło się Wojewódzkie Spotkanie Teatrów Lalkowych  „Marionetka”, którego organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Kultury oraz Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Kraj. W Przeglądzie wzięło udział 5 dziecięcych teatrów lalkowych: z Osia,Torunia, Grudziądza ,Witkowa i Kamienia Kraj.

Gminę Kamień reprezentowały dwa zespoły teatru lalek: teatr „ŁAPKI” z MGOK w Kamieniu którego opiekunem jest Aleksandra Szmaglińska oraz teatr „MICHAŁKI” prowadzony przez Danutę Sałasinską ze Witkowa.

W w/w konkursie Teatr „ŁAPKI” za sztukę pt : „Miała babuleńka kozła rozpustnego „zajął II miejsce oraz otrzymał 4 nagrody aktorskie ,które dzieci odebrały z rąk Anny Chudek- aktorki Teatru Baj Pomorski w Toruniu ,a otrzymały je:

• Magdalena Borek
  • Natalia Borek
  • Karolina Lackowska
  • Joachim Kopaniarski

Teatr „MICHAŁKI” z Witkowa za sztukę „Czarodziejska woda” zajął III miejscei również otrzymał 4 nagrody aktorskie, które odebrali:

• Anna Wiese
  • Magdalena Behrendt