Sekcja rysunkowo - kreślarska
czwartek, 04 lipca 2013

Gmina Kamień Krajeński jest w trakcie realizacji projektu pn. „Rewitalizacja miejscowości Kamień Krajeński poprzez remont budynku Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury oraz zorganizowanie sekcji rysunkowo - kreślarskiej”. Wniosek został złożony za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Rybackiej „Pojezierze Krajeńskie”, którego Gmina jest członkiem.

Sekcja rysunkowo-kreslarska

Od kilku tygodni mieszkańcy obserwują zmieniającą się elewacje budynku MGOK, jednak nie każdy wie, że jednocześnie powstała sekcja rysunkowo - kreślarska „Mały Architekt”. W sekcji uczestniczy 10 dzieci. Zajęcia odbywają się od maja br.

W ramach projektu zostały zakupione materiały kreślarskie i plastyczne dla uczestników sekcji. Zajęcia mają na celu przybliżenie i omówienie dzieciom pojęć i haseł związanych z architekturą. W czasie trwania zajęć uczestnicy rysowali ołówkiem panoramę Kamienia w plenerze, ze wzgórza szkolnego oraz dowiedzieli się m.in. kim był Zenon Kubiak i poznali styl prac kamieńskiego artysty grafika.

Zadanie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”.