"Artyści z naszego regionu źródłem inspiracji twórczych"
czwartek, 04 lipca 2013

W ramach programu „Działaj lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Lokalna Grupa Działania Naszyjnik Północy w Debrznie, Kamieńskie Towarzystwo Kulturalne w Kamieniu Krajeńskim przystąpiło do realizacji projektu pod nazwą „ARTYŚCI Z NASZEGO REGIONU ŹRÓDŁEM INSPIRACJI TWÓRCZYCH”.

Projekt zakłada organizację następujących imprez

1. Wycieczka śladami Leona Jana Wyczółkowskiego /1852-1936/, artysty malarza o międzynarodowej sławie, ucznia Jana Matejki, wykładowcy i rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uczestnicy pojadą do Gościeradza k. Bydgoszczy - dworku, który artysta otrzymał w darze, następnie do Wtelna, gdzie został pochowany i do Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, w którym zgromadzono 129 prac graficznych i 217 malarskich, z różnych okresów jego twórczości.
  2. Wystawa pn. „ Czerń i biel w szarościach życia ” prezentująca dorobek twórczy artysty grafika Zenona Kubiaka. Zenon Kubiak / 1933-1993/ absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ostatnie 13 lat swego życia mieszkał w Kamieniu i jest pochowany na miejscowym cmentarzu. W okresach jego pasji twórczej powstawały całe cykle prac uznanych i nagradzanych. Uczestniczył w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.
  3. Warsztaty plastyczne, na których będzie można nauczyć się grafiki oraz malowania akwarelą .
  4. Wystawa prac uczestników warsztatów i zakończenie projektu.

Szczegóły dotyczące miejsca i czasu realizacji poszczególnych zadań, będą podawane do wiadomości za pośrednictwem środków masowego przekazu. Kamieńskie Towarzystwo Kulturalne.