Zapraszamy na plenerowe widowisko świąteczne pt. "Hej kolęda"
piątek, 03 stycznia 2014

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kamieniu Krajeńskim zaprasza wszystkich mieszkańców na plenerowe widowisko świąteczne pt. "Hej kolęda" w wykonaniu Teatru 4 Żywioły w dniu 12 stycznia 2014 r. o godz. 17:00 na rynku w Kamieniu.

"Hej kolęda" to plenerowe widowisko teatralne prezentowane od "Mikołajek" do Końca Karnawału z zastosowaniem technik teatralnych i środków właściwych dla tego typu teatru: pantomimy, szczudeł, dużych elementów scenograficznych, ognia i pirotechniki.

plenerowe widowisko hej koleda

Przez kilkadziesiąt minut widzowie uczestniczą w opowieści o narodzinach Dzieciątka Jezus oraz o perypetiach i przygodach pasterzy wędrujących do Betlejem aby złożyć Jezusowi pokłon i dary. Podczas pełnej humoru, radości i elementów komediowych wędrówki spotykają Anioła - przewodnika, Mikołaja niosącego dary dla Świętej Rodziny i Herosów na szczudłach kłócących się o pierwszeństwo złożenia pokłonu Dzieciątku. Dzięki prostocie i bezpośredniości pasterze wychodzą bez szwanku z każdej opresji i szczęśliwie składają pokłony i przyniesione dary przed żłóbkiem. Całość widowiska ilustrują najpiękniejsze polskie kolędy.

Na zakończenie widowiska aktorzy tańczą na szczudłach wesoły Bożonarodzeniowy Taniec na tle efektów pirotechnicznych