punkt Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury

punkt 89-430 Kamień Krajeński

punkt tel./fax (0-52) 3 88 60 68

punkt mgok.kamienkraj@wp.pl

Informacja o zakończeniu projektu - Utworzenie Zespołu Pieśni i Tańca "Krajanie"...
czwartek, 10 kwietnia 2014

Dnia 4 kwietnia 2014 r. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kamieniu Krajeńskim zakończył projekt: Utworzenie Zespołu Pieśni i Tańca „ Krajanie” - zakup strojów z regionu Krajny oraz pianina cyfrowego wraz z wzmacniaczem.

Zakonczenie projektu - Utworzenie Zespolu Piesni i Tanca Krajanie

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu osi 4 "Leader", działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju z zakresu małych projektów objętego PROW na lata 2013-2017.

W projekcie brało udział 31 dzieci, 18-tu z nich uczyło się tańca ludowego. Zajęcia prowadziła p. Bożena From-Jelińska - instruktor tańca w MGOK w Kamieniu Kraj. Kolejna grupa 13-to osobowa uczyła się śpiewu. Zajęcia prowadził p. Włodzimierz Heyser - instruktor muzyki, również zatrudniony w naszym Domu Kultury.

Każde z zajęć tanecznych i wokalnych prowadzone były raz w tygodniu po 2 godziny.

Dzięki temu przedsięwzięciu Zespół Pieśni i Tańca "Krajanie" otrzymał 10 nowych kompletów strojów krajeńskich damskich składających się z serdaka niebieskiego, niebieskiej spódnicy, białej bluzki z kołnierzykiem, czerwonych korali oraz czarnych butów scenicznych. Dodatkowo zakupiono jako uzupełnienie 8 kompletów brakujących elementów strojów, na które składa się bluzki, buty oraz korale.

Następnym elementem projektu był zakup pianina cyfrowego wraz z wzmacniaczem.

Wkładem własnym Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Krajeńskim w projekcie było uszycie 18-tu fartuchów krajeńskich oraz zrobienie 18-tu wianków dla tańczących dziewczynek.

Całkowity koszt projektu wynosi 23.676,38 zł.

Imprezy
GALERIA FILMÓW
Kamień Krajeński   logo_bip_szare   logo ict szare