10.02.2018 Dziełajmy Lokalnie w Gminie kamień Krajeński
poniedziałek, 05 marca 2018

Od 19 lutego 2018 roku Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Kamieniu Krajeńskim

realizuje pierwszy etap projektu „Działajmy Lokalnie w gminie Kamień Krajeński”.

Zadanie realizowane jest w ramach Programu Domy Kultury + Inicjatywy lokalne , którego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Zadanie służy podniesieniu jakości działalności Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Krajeńskim. Polegać będzie na wypracowaniu szczegółowej diagnozy dot. kultury w gminie Kamień Krajeński poprzez zastosowanie odpowiednich narzędzi (m.in. ankiety, spotkania z mieszkańcami gminy). Przeprowadzone działania pozwolą na wypracowanie oferty Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury adekwatnej do potencjału i oczekiwań mieszkańców miasta i gminy. Ponadto zaplanowane działania promocyjne mają zachęcić lokalną społeczność do aktywnego zaangażowania się w życie kulturalne i zgłaszania własnych inicjatyw, które mogłyby zostać zrealizowane wspólnie z ośrodkiem kultury.

Celem działań podejmowanych w ramach Programu Domy Kultury+Inicjatywy lokalne jest poszerzenie dostępu do kultury, stworzenie warunków sprzyjających rozwojowi współpracy, komunikacji, pobudzenie aktywności obywatelskiej w przestrzeni kultury, wykreowanie warunków sprzyjających nowoczesnej edukacji kulturalnej i artystycznej.

Od 1 marca rozpoczną się spotkania konsultacyjne w świetlicach wiejskich i domach kultury w gminie Kamień Krajeński. Obecnie trwają prace nad opracowaniem ankiet, materiałów promocyjnych, trwa planowanie spotkań z mieszkańcami. Pierwszy etap projektu zakończy się m.in. wyborem od 3 do 7 najciekawszych inicjatyw lokalnych zgłoszonych przez mieszkańców miasta i gminy, które zostaną zrealizowane przy wsparciu środków z Programu w drugiej połowie roku. Na przełomie maja ogłoszone zostaną zasady zgłaszania i wyboru tych inicjatyw. O wszystkich działaniach związanych z realizacją projektu będziemy na bieżąco informowali.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury

w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2018.