2018.04.27 wyniki Wojewódzkich Konfrontacji Teatralnych Teatr bez Granic
poniedziałek, 30 kwietnia 2018

Wyniki KONFRONTACJI TEATRALNYCH TEATR BEZ GRANIC

Konfrontacje Teatrów Dziecięcych „Teatr bez granic”

odbyły się 26 kwietnia 2018 r. w Soleckim Centrum Kultury w Solcu Kujawskim.

Łącznie w Konfrontacjach wystąpiło 14 grup teatralnych z regionu kujawsko-pomorskiego.

Jury w składzie:

• TERESA STĘPIEŃ-NOWICKA – aktorka Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu
  • MARIAN WIŚNIEWSKI – muzyk, pedagog, reżyser, animator kultury
  • JERZY ROCHOWIAK – dramaturg, autor m.in. scenariuszy teatralnych dla dzieci i młodzieży, animator kultury (Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu)

– po obejrzeniu 14 przedstawień konkursowych przyznało wyróżnienia i nagrody zespołowe oraz indywidualne wyróżnienia „za najlepsze kreacje aktorskie”.

W kategorii teatrów lalkowych

NAGRODĘ otrzymał Teatr „Łapy”z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Krajeńskim za spektakl pt. „Bajka o smoku Kubie” w reżyserii Aleksandry Szmaglińskiej

(nagroda rzeczowa ufundowana przez Panią Burmistrz Solca Kujawskiego Teresę Substyk)

W kategorii dzieci z klas I-III

WYRÓŻNIENIE Teatr „Bakcyl” ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Inowrocławiu  za scenografie spektaklu pt. „Dżungla” w reżyserii Doroty Szczepańskiej (nagroda finansowa   Pani Dyrektor KPCK w Bydgoszczy)

w kategorii dzieci z klas IV-VII

II NAGRODĘ Teatr „Bukowiacy” ze Szkoły Podstawowej w Bukowcu  za spektakl „Balladyna” w reżyserii Jolanty Glamowskiej (nagroda rzeczowa Pani Burmistrz Solca Kujawskiego – Teresę Substyk)

NAGRODY AKTORSKIE otrzymali:

1. Ewa Szczęsna (CZAPLA) z „Kola Teatralnego przy…) w Gąsawie
  2. Karolina Łojko (GOPLANA) z Teatru „Bukowiacy” z Bukowca
  3. Maja Kowalska (STARY LIS) z Teatru „Paterus” z Paterka
  4. Amelia Malikowska (MŁODY LIS) z tego samego teatru
  5. Karolina Turzyńska (KAROLINA) z Teatru „Szok” z Kamienia Krajeńskiego
  6. Maja Jastrzębska (INA) z Teatru „Pstryk” z Grupy

w kategorii młodzieży gimnazjalnej

NAGRODY AKTORSKIE:

1.Patrycja Klamecka 2.Aleksander Bednarek 3.Maximilian Rak 4.Kajetan Swoboda

5.Maksymilian Mozgiel 6. Seweryn Szalla

Wszystkie zespoły uczestniczące w tegorocznych Konfrontacjach otrzymały pamiątkowe DYPLOMY-PODZIĘKOWANIA, znaczki okolicznościowe z logo Konfrontacji oraz słodycze.  Nagrody indywidualne w postaci książek dla najlepszych aktorów i autorów prac plastycznych ufundowała Pani Ewa Krupa – Dyrektor KPCK w Bydgoszczy.

Dzieci i młodzież uczestnicząca w Konfrontacjach oraz wszyscy chętni wzięli udział w dwóch imprezach towarzyszących, przygotowanych przez aktora-mima Mieczysława Giedrojcia. Były to: spektakl „Ja Klaun” (dla dzieci młodszych) oraz warsztaty „ Środki artystycznego wyrazu aktora-mima” – dla młodzieży gimnazjalnej.

„Teatr bez granic” prowadził instruktor teatralny Soleckiego Centrum Kultury w Solcu Kujawskim Marcin  Borkowski.