KONTAKT

punkt Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury

      w Kamieniu Krajeńskim

punkt ul. Sępoleńska 4

punkt 89-430 Kamień Krajeński

punkt tel./fax (0-52) 3 88 60 68

punkt mgok.kamienkraj@wp.pl

2018.04.27 wyniki Wojewódzkich Konfrontacji Teatralnych Teatr bez Granic
poniedziałek, 30 kwietnia 2018

Wyniki KONFRONTACJI TEATRALNYCH TEATR BEZ GRANIC

Konfrontacje Teatrów Dziecięcych „Teatr bez granic”

odbyły się 26 kwietnia 2018 r. w Soleckim Centrum Kultury w Solcu Kujawskim.

Łącznie w Konfrontacjach wystąpiło 14 grup teatralnych z regionu kujawsko-pomorskiego.

Jury w składzie:

  • TERESA STĘPIEŃ-NOWICKA – aktorka Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu
  • MARIAN WIŚNIEWSKI – muzyk, pedagog, reżyser, animator kultury
  • JERZY ROCHOWIAK – dramaturg, autor m.in. scenariuszy teatralnych dla dzieci i młodzieży, animator kultury (Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu)

– po obejrzeniu 14 przedstawień konkursowych przyznało wyróżnienia i nagrody zespołowe oraz indywidualne wyróżnienia „za najlepsze kreacje aktorskie”.

W kategorii teatrów lalkowych

NAGRODĘ otrzymał Teatr „Łapy”z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Krajeńskim za spektakl pt. „Bajka o smoku Kubie” w reżyserii Aleksandry Szmaglińskiej

(nagroda rzeczowa ufundowana przez Panią Burmistrz Solca Kujawskiego Teresę Substyk)

W kategorii dzieci z klas I-III

I NAGRODĘ – Teatr „NaNiby”z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 w Bydgoszczy za spektakl „Co słonko widziało” w reżyserii Pani Wiolety Górskiej-Nowik (nagroda finansowa ufundowana przez Panią Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy – Ewę Krupę)

WYRÓŻNIENIE Teatr „Bakcyl” ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Inowrocławiu  za scenografie spektaklu pt. „Dżungla” w reżyserii Doroty Szczepańskiej (nagroda finansowa   Pani Dyrektor KPCK w Bydgoszczy)

w kategorii dzieci z klas IV-VII

I NAGRODĘ otrzymał Teatr „Kameleon” z Międzynarodowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Bydgoszczy za spektakl „Nigdzie” w reżyserii  Malwiny Bielickiej (nagroda finansowa ufundowana przez Panią Dyrektor KPCK w Bydgoszczy)

II NAGRODĘ Teatr „Bukowiacy” ze Szkoły Podstawowej w Bukowcu  za spektakl „Balladyna” w reżyserii Jolanty Glamowskiej (nagroda rzeczowa Pani Burmistrz Solca Kujawskiego – Teresę Substyk)

NAGRODY AKTORSKIE otrzymali:

  1. Ewa Szczęsna (CZAPLA) z „Kola Teatralnego przy…) w Gąsawie
  2. Karolina Łojko (GOPLANA) z Teatru „Bukowiacy” z Bukowca
  3. Maja Kowalska (STARY LIS) z Teatru „Paterus” z Paterka
  4. Amelia Malikowska (MŁODY LIS) z tego samego teatru
  5. Karolina Turzyńska (KAROLINA) z Teatru „Szok” z Kamienia Krajeńskiego
  6. Maja Jastrzębska (INA) z Teatru „Pstryk” z Grupy

w kategorii młodzieży gimnazjalnej

I NAGRODĘ otrzymał  Teatr  „Zakręt” z Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Kruszwicy za spektakl  „Bam” w reżyserii  Lidii Łukowskiej i Agnieszki Dubienieckiej ( nagroda rzeczowa Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza)

II NAGRODĘ – Teatr „Remus”z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy    za spektakl „Zabawa w życie” w reżyserii  Wiolety Górskiej-Nowik ( nagroda finansowa  Pani Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy – Ewy Krupy)

NAGRODY AKTORSKIE:

     1.Patrycja Klamecka 2.Aleksander Bednarek 3.Maximilian Rak 4.Kajetan Swoboda

     5.Maksymilian Mozgiel 6. Seweryn Szalla

Wszystkie zespoły uczestniczące w tegorocznych Konfrontacjach otrzymały pamiątkowe DYPLOMY-PODZIĘKOWANIA, znaczki okolicznościowe z logo Konfrontacji oraz słodycze.  Nagrody indywidualne w postaci książek dla najlepszych aktorów i autorów prac plastycznych ufundowała Pani Ewa Krupa – Dyrektor KPCK w Bydgoszczy.

Dzieci i młodzież uczestnicząca w Konfrontacjach oraz wszyscy chętni wzięli udział w dwóch imprezach towarzyszących, przygotowanych przez aktora-mima Mieczysława Giedrojcia. Były to: spektakl „Ja Klaun” (dla dzieci młodszych) oraz warsztaty „ Środki artystycznego wyrazu aktora-mima” – dla młodzieży gimnazjalnej.

„Teatr bez granic” prowadził instruktor teatralny Soleckiego Centrum Kultury w Solcu Kujawskim Marcin  Borkowski.

 
2018.04. Obchody Dni Majowych
piątek, 27 kwietnia 2018

plakat majowy

 
17.04.2018 Protokół obrad jury Turnieju Strofka
wtorek, 17 kwietnia 2018

PROTOKÓŁ OBRAD JURY „TURNIEJU SŁOWA”

W dniu 17 kwietnia 2018 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury

w Kamieniu Krajeńskim odbyły się eliminacje gminne do

Turnieju Słowa „Słowo źródłem inspiracji”.

 

Jury w składzie:

Pan Łukasz Sajnaj – aktor i reżyser Chojnickiego Studia Rapsodycznego

Panie Teresa Prondzińska - polonista

Pani Bożena Fromm-Jelińska – instruktor w MGOK w Kamieniu Kraj.

Spośród 46 recytatorów postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia:

 

w kategorii klas I SP

I miejsce Wojciech Kałaczyński z ZSP w Kamieniu

II miejsce Martyna Romańczuk z ZSP w Kamieniu

III miejsce Mikołaj Czapiewski z ZSP w Kamieniu

Wyróżnienie:

- Lena Senska z ZSP w Kamieniu

-Anna Adamczyk z ZSP w Kamieniu

 

w kategorii klas II SP

I miejsce Fabian Herman ze SP w Zamarte

II miejsce Oliwier Herman ze SP w Zamartem

III miejsce Paweł Furman ze SP w Dużej Cerkwicy- oddział w Dąbrówce

 

w kategorii klas III SP

II miejsce Natalia Kwasigroch ze SP w Dużej Cerkwicy

ex aequo

II miejsce Nikola  Olejnik ze SP w Dużej Cerkwicy – oddział w Dąbrówce

Wyróżnienia:

- Lena Pruszak ze SP w Zamartem

- Gabriel Cysewski ze SP w Kamieniu

 

w kategorii klas IV SP:

I miejsce Eligiusz Łącki ze SP w Zamartem

ex aequo

I miejsce Dominika Betin ze ZSP w Kamieniu

II miejsce Martyna Kutzmann z ZSP w Kamieniu

Wyróżnienia:

- Antoni Pietrzak z ZSP w Kamieniu

-Agnieszka Schauer z ZSP w Kamieniu

-Aniela Kałaczyńska z ZSP w Kamieniu

 

w kategorii klas V SP:

I miejsce Oliwia Haliniak z ZSP w Kamieniu

ex aequo

I miejsce Marita Grabiec ze SP w Sypniewie

II Maja Jakubiak ze SP w Dużej Cerkwicy

Wyróżnienia:

-Maria Kałaczyńska z ZSP w Kamieniu

-Maria Cyborowska z ZSP w Kamieniu

 

w kategorii klas VI SP:

I miejsce Zuzanna Januszewska z SP w Dużej Cerkwicy

II miejsce Oskar Gabrych ze SP w Dużej Cerkwicy

ex aequo

II miejsce Malwina Tryk z ZSP w Kamieniu

 

w kategorii klas VII :

I miejsce Zuzanna Dobek ze SP w Dużej Cerkwicy

II miejsce Sara Tyda ze SP w Dużej Cerkwicy

 

Gminę Kamień Krajeński w „ Turniej Słowa” w Bydgoszczy reprezentować

będą w dniach 15-17 czerwca 2018 roku :

- Wojciech Kałaczyński z klasy I z ZSP w Kamieniu / wych. Hanna Chyrek/

- Fabian Herman z klasy II ze SP w Zamartem / wych. Elżbieta Stachowicz/

- Eligiusz Łącki z klasy IV ze SP w Zamartem / wych. Danuta Drogosz/

- Dominika Betin z klasy IV z ZSP w Kamieniu / wych. Anna Żmudzka/

- Oliwia Haliniak z klasy V z ZSP w Kamieniu / wych. Bożena Zabrocka/

- Marita Grabiec z klasy V ze SP w Sypniewie / opiekun Lucyna Grabiec/

-Zuzanna Januszewska z klasy VI ze SP w Dużej Cerkwicy / wych. Bernadeta Wojas/

- Zuzanna Dobek z klasy VII ze SP w Dużej Cerkwicy / wych. Bernadeta Wojas/

 

 

 

 
2018.04.12 Protokół obrad jury XXIV Gminnego Przeglądu Twórczości Teatralnej "MIM"
czwartek, 12 kwietnia 2018

Protokół obrad Jury

W dniach 11 i 12 kwietnia 2018 roku

w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury

w Kamieniu Krajeńskim odbył się

XXIV Gminny Przegląd Twórczości Teatralnej „MIM”.

W Przeglądzie wzięło udział 9 teatrów , w których łącznie na scenie

prezentowało się 150 młodych aktorów .

Jury w składzie:

Pani Urszula Brycka – Dyrektor M-G Zespołu Usług Oświatowych

Pan Łukasz Sajnaj – reżyser i aktor Chojnickiego Studia Rapsodycznego

Pan Ireneusz Bona –Dyrektor MGOK w Kamieniu Krajeńskim.

Po obejrzeniu 9 przedstawień teatralnych postanowiło przyznać:

W kategorii teatrów lalkowych:

I miejsce

Teatr Lalek „Łapy”z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu

 za spektakl „Bajka o smoku Kubie”w reżyserii Aleksandry Szmaglińskiej

wyróżnienie:

Teatr Lalek  „Michałki”ze świetlicy wiejskiej w Witkowie

za spektakl pt” Król Ciapciak w reżyserii Danuty Sałasinskiej

W kategorii teatrów żywego planu:

I miejsce – Teatr „Szok”z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kamieniu

 za spektakl „ Mój przyjaciel Janko”

 w reżyserii Bożeny Zabrockiej i Anny Żmudzkiej

wyróżnienia:

- dla teatru „Fart” z Wiejskiego Domu Kultury w Dąbrówce

  za spektakl pt: „Bo dla niektórych warto się roztopić”

  w reżyserii Ewy Wiese

 

- dla Teatru „Zamarciaki”ze Szkoły Podstawowej w Zamartem

  za spektakl pt:” Na Olimpie”

  w reżyserii Iwony Hajdasz

 

 Nagrody aktorskie otrzymują :

 

z teatru „Graba” z M-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Kraj.

- Agata Cyborowska za rolę Myszki

z teatru lalek „Michałki” ze świetlicy wiejskiej w Witkowie

- Oliwia Berendt za rolę Królowej, Wiedźmy i Wróżki

z teatru „Tęcza” ze świetlicy wiejskiej w Obkasie

- Julia Kiedrowicz za rolę Królewny

z teatru „Szok” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu

- Magda Zaręba za rolę Janka Muzykanta

- Dominik Klejdysz za rolę Wieśniaka

- Eliasz Pałubicki za rolę Wieśniaka

z teatru „Witajcie w naszej bajce” z Przedszkola Samorząd.  w Kamieniu

- Katarzyna Mazur za rolę Czarownicy

- Kuba Kamiński za rolę Gargamela

z teatru „Kaczuchy” ze Szkoły Podstawowej w Dużej Cerkwicy

- Natalia Kwasigroch za rolę Narratora

z teatru „Fart” z Wiejskiego Domu Kultury w Dąbrówce

- Julia Konkolewska za rolę Księżniczki Anny

- Emilia Zientara za rolę Olafa

z teatru „Zamarciaki” ze Szkoły Podstawowej w Zamartem

- Ewelina Trzecińska za rolę Hery

- Oliwia Felska za rolę Demeter

- Kinga Trzecińska za rolę Hermes i Polihymnia

z teatru lalek „Łapy” z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury

- Joanna Bukowska za rolę Chłopa

- Patrycja Kludzikowska za rolę Chłopki

- Maria Cyborowska za rolę Smoka Kuby

- Maria Kałaczyńska za rolę Matki Smoka i Brambruna

- Marta Kot za rolę Ojca Smoka i Króla

- Oliwia Haliniak za rolę Królewny Gryzeldy

- Aniela Kałaczyńska za rolę Królewny Brygidy

 

Na Wojewódzkie Konfrontacje Teatrów Dziecięcych

TEATR BEZ GRANIC ,który odbędzie się w

dniu 26 kwietnia 2018 roku w Soleckim Domu Kultury,

jury XXIV Gminnego Przeglądu Twórczości Teatralnej „MIM”

zakwalifikowało dwa teatry:

Teatr Lalek „ŁAPY” z MGOK Kamień oraz Teatr „SZOK” z ZSP w Kamieniu.

 

Uroczyste wręczenie nagród aktorskich , wyróżnień oraz prezentacja dwóch nagrodzonych

spektakli teatrów „SZOK „ i „ŁAPY” odbędzie się w dniu 1 maja o godz. 15.00

w MGOK w Kamieniu Kraj.

 
2018.04.09. XXIV Gminny Przegląd Twórczości Teatralnej "MIM"
poniedziałek, 09 kwietnia 2018

                             ZAPRASZAMY WIDZÓW NA

 

XXIV Gminny Przegląd Twórczości Teatralnej „MIM”

w dniach 11 i 12 kwietnia od godz. 9.00

 

PREZENTOWAĆ SIĘ BĘDĄ TEATRY:

 

  11.04./środa /od godz.9.00

 

1. Grupa Teatralna „GRABA” z MGOK w Kamieniu

   Spektakl pt: „O smutnym osiołku”

   Reżyseria Aleksandra Szmaglińska

 

2.Teatr Lalek „MICHAŁKI” ze świetlicy wiejskiej w Witkowie

   Spektakl pt: „Król Ciapciak”

   Reżyseria Danuta Sałasinska

 

3. Teatr „TĘCZA” ze świetlicy wiejskiej w Obkasie

   Spektakl pt: ” Urodzinowy smok”

   Reżyseria Bernadeta Kiedrowicz

 

4. Teatr „SZOK” z Zespołu Szkolno - Przedszk. w Kamieniu

   Spektakl pt: „ Mój przyjaciel Janko”

   Reżyseria Bożena Zabrocka i Anna Żmudzka

 

     12.04. /czwartek/ od godz. 9.00

 

1. Teatr „WITAJCIE W NASZEJ BAJCE”    

     z Przedszkola Samorządowego w Kamieniu

   Spektakl pt: „Smerfne smerfy’

     Reżyseria Barbara Brewka

 

2. Teatr „KACZUCHY” ze Szkoły Podstawowej w D. Cerkwicy

   Spektakl pt: „Inna historia Kopciuszka”

   Reżyseria Wiesława Szyszka

 

3. Teatr „FART” z WDK w Dąbrówce

   Spektakl pt:” Bo dla niektórych warto się roztopić”

   Reżyseria Ewa Wiese

 

4. Teatr ze Szkoły Podstawowej w Zamartem

   Spektakl pt: ” Na Olimpie”

   Reżyseria Iwona Hajdasz

 

5. Teatr Lalek „ŁAPY” z MGOK w Kamieniu

   Spektakl pt: ” Bajka o smoku Kubie”

   Reżyseria Aleksandra Szmaglińska

 

Po zakończeniu wszystkich prezentacji / 12.04. 2018 / - obrady jury.

Wyniki przeglądu – na stronie mgokkamienkrajenski .pl

XXIV Finał Przeglądu Teatralnego odbędzie się w dniu

1 maja /wtorek/ o godz.15.00 w MGOK Kamień

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 59
Imprezy
Galeria zdjęć
GALERIA FILMÓW
GALERIA ZDJĘĆ
Kamień Krajeński   logo_bip_szare   logo kanal 10 szare

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookies oraz jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

Akceptuję pliki cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information