Protokół obrad jury - 29.04.2015 rok
W dniu 29 kwietnia 2015 roku w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu Krajeńskim odbył się XXI Gminny Przegląd Twórczości Teatralnej „MIM”.
Jury w składzie:
Pani Barbara Sobotka – instruktor amatorskiego ruchu teatralnego
w województwie Kujawsko-Pomorskim, pracownik Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy
Pani Urszula Brycka – Dyrektor Miejsko-Gminnego Zespołu Usług Oświatowych w Kamieniu Kraj.
Pan Ireneusz Bona - Dyrektor MGOK w Kamieniu Krajeńskim.
Po obejrzeniu ośmiu przedstawień teatralnych Jury postanowiło przyznać:
I miejsce Teatr SZOK z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu Krajeńskim
za spektakl pt: „Córka czarownic”
w reżyserii: Bożeny Zabrockiej i Anny Żmudzkiej
II miejsce Teatr FART z Wiejskiego Domu Kultury w Dąbrówce
za spektakl pt: „ Shrek”
w reżyserii Ewy Wiese
III miejsce Teatr MARZENIE ze Świetlicy Wiejskiej w Witkowie
za spektakl pt: „Internet to nie wszystko”
w reżyserii Danuty Sałasinskiej
Wyróżnienia dla:
- Teatru KACZUCHY ze Szkoły Podstawowej w Dużej Cerkwicy
za spektakl pt: „ Ambaras w bajkowym lesie”
w reżyserii Wiesławy Szyszka
- Teatru Lalek MICHAŁKI ze Świetlicy Wiejskiej w Witkowie
za spektakl pt:” Szczęśliwy król”
w reżyserii Danuty Sałasinskiej
Nagrody aktorskie otrzymują:
- Oskar Kucmann za rolę Wilka ze spektaklu „Spotkanie bajek”
ze Szkoły Podst. w Zamartem
-Anna Wiese za rolę Jaskółki ze spektaklu „Szczęśliwy król”
ze Świetlicy Wiejskiej w Witkowie
-Anita Rekowska za rolę Baby Jagi ze spektaklu „Ambaras w bajkowym lesie”
ze Szkoły Podstawowej w Dużej Cerkwicy
- Maciej Krzyżanowski za rolę Gapcia ze spektaklu „Ambaras w bajkowym lesie”
ze Szkoły Podst. w Dużej Cerkwicy
- Igor Bociek za rolę Śpiocha ze spektaklu „Ambaras w bajkowym lesie”
ze Szkoły Podst. w Dużej Cerkwicy
- Kajetan Siuda za rolę Łakomczucha ze spektaklu „Ambaras w bajkowym lesie”
ze Szkoły Podst. w Dużej Cerkwicy
-Paweł Kłodziński za rolę Wilka ze spektaklu „Koza ,kózka i wilk”
ze Świetlicy Wiejskiej w Obkasie
-Emilia Zientara za rolę Osła ze spektaklu „Shrek”
z Wiejskiego Domu Kultury w Dąbrówce
- Rafał Bukowski za rolę Shreka ze spektaklu „Shrek”
z Wiejskiego Domu Kultury w Dąbrówce
-Wiktoria Wołowicz za rolę Fiony ze spektaklu „Shrek”
z Wiejskiego Domu Kultury w Dąbrówce
-Natalia Warmke za rolę Anity ze spektaklu „Internet to nie wszystko”
ze Świetlicy Wiejskiej w Witkowie
- Anna Wiese za rolę Anki ze spektaklu „Internet to nie wszystko”
ze Świetlicy Wiejskiej w Witkowie
-Paulina Wiśniewska za rolę Losu ze spektaklu „Córka czarownic”
z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu Kraj.
-Emilia Cieślak za rolę Luelle z spektaklu „Córka czarownic”
z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kamieniu Kraj.
- Magda Borek za rolę Czarownicy ze spektaklu „Córka czarownic”
z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu Kraj.-
- Oliwia Juhnke za rolę Czarownicy ze spektaklu „Córka czarownic”
z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu Kraj.
-Remigiusz Prasał za rolę Romeo Monteki ze spektaklu ”Romeo i Julia”
z Zespołu Szkół Nr 3 w Sępólnie Kraj.
-Mateusz Łuszczyk za rolę Benwolio ze spektaklu „Romeo i Julia”
z Zespołu Szkół Nr 3 w Sępólnie Kraj.
-Damian Pubanc za rolę Merkucjo ze spektaklu „Romeo i Julia”
z Zespołu Szkół Nr 3 w Sępólnie Kraj.
Ponad to przyznano nagrody:
- Nagrodę za scenariusz i reżyserię spektaklu „Córka czarownic”
otrzymują Pani Bożena Zabrocka i Pani Anna Żmudzka
- Nagrodę za reżyserię spektaklu „Romeo i Julia”
otrzymują Pani Iwona Jurek i Pan Marcin Berendt
- Nagrodę za kostiumy do spektaklu „Córka czarownic”
otrzymuje Pani Ilona Przybylska
Decyzją jury na Wojewódzkich Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych
„Teatr bez granic”,które odbędą się w dniach 2-3 październik 2015 r.
w Ośrodku Kultury w Świeciu nad Wisłą,
gminę Kamień Krajeński reprezentować będą:
- Teatr SZOK z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu Krajeńskim
- Teatr FART z Wiejskiego Domu Kultury w Dąbrówce
- Teatr MARZENIE ze Świetlicy Wiejskiej w Witkowie
- Teatr Lalek TĘCZA ze Świetlicy Wiejskiej w Obkasie
- Teatr Lalek MICHAŁKI ze Świetlicy Wiejskiej w Witkowie
a gminę Sępólno Krajeńskie reprezentować będą:
- Teatr KOTOŁAJKA z Zespołu Szkół Nr 3 w Sępólnie Krajeńskim
Finał XXI Gminnego Przeglądu Twórczości Teatralnej „MIM”
odbędzie się 3 maja o godz. 16.00 w MGOK w Kamieniu Kraj.
W programie: odbiór nagród oraz prezentacja nagrodzonych spektakli:
II miejsce :”Shrek” , I miejsce :„Córka czarownic”
Serdecznie zapraszamy!
|