W dniu 27 kwietnia 2017 roku w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury
w Kamieniu Krajeńskimodbył się
XXIII Gminny Przegląd Twórczości Teatralnej „MIM”.
W Przeglądzie wzięło udział 10 teatrów , w których łącznie na
scenie prezentowałosię 165 młodych aktorów z miasta i gminy Kamień Krajeński.
Jury w składzie:
Pani Renata Bloch – instruktor ds. teatru w MGOK w Więcborku
Pani Urszula Brycka – Dyrektor M-G Zespołu Usług Oświatowych w Kamieniu Kraj.
Pan Ireneusz Bona –Dyrektor MGOK w Kamieniu Krajeńskim.
Po obejrzeniu 10 przedstawień teatralnych postanowiło przyznać:
W kategorii teatrów lalkowych:
I miejsce Teatr Lalek „Łapki” z MGOK w Kamieniu
za spektakl „Plotka” w reżyserii Aleksandry Szmaglińskiej
II miejsce Teatr „Michałki” ze świetlicy wiejskiej w Witkowie
za spektakl „Smok ze smoczej jamy” w reżyserii Danuty Sałasinskiej
wyróżnienia:
- dla Teatru „Dziewiątka” z Wiejskiego Domu Kultury w Płociczu
za spektakl pt: „Ach, Och, Strach Łach” w reżyserii Bożeny Lewandowskiej
- dla Teatru Lalek „Tęcza” z świetlicy wiejskiej w Obkasie
za spektakl „O koguciku i kurce” w reżyserii Bernadety Kiedrowicz
W kategorii teatrów żywego planu:
I miejsce – Teatr „Bez Nazwy” z Publicznego Gimnazjum w Kamieniu
za spektakl „ O losie, któż się z Twą potęgą zmierzy?”
w reżyserii Iwony Hajdasz i Eweliny Wolszlegier
ex aequo
I miejsce – Teatr „Szok” z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kamieniu
za spektakl „Która najlepsza czyli pożeracze książek”
w reżyserii Bożeny Zabrockiej i Anny Żmudzkiej
wyróżnienia:
- dla Teatru „Wig-Wam” z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży
w Kamieniu za spektakl „ Brzydkie kaczątko”
w reżyserii s. Julity Schwedy i Marty Binger
- dla Teatru „Kaczuchy” ze Szkoły Podstawowej w Dużej Cerkwicy
za spektakl” Telewizja Pleciuga - Mama to skarb”
w reżyserii Wiesławy Szyszki
Nagroda za reżyserię i scenografię:
-dla teatru „Witajcie w naszej bajce” za spektakl „O królewnie bibułeczce”
z Przedszkola Samorządowego w Kamieniu
w reżyserii Barbary Brewka.
Nagrody aktorskie otrzymują:
z Teatru „Witajcie w naszej bajce”
-Martyna Romańczuk za rolę Królewny
z Teatru „Fart”
-Wiktoria Wołowicz za rolę Gokumy
-Rafał Bukowski za rolę Tomka
z Teatru „Kaczuchy”
-Natalia Kwasigroch za rolę Reporterki i Zielonego Kapturka
-Blanka Tyda za rolę Prezenterki
z Teatru „Szok”
-Sandra Kobus za rolę Narratora
-Magda Zaręba za rolę Kaczki Dziwaczki
-Franciszek Pietrzak za rolę Narratora
-Michalina Hyjek za rolę Solistki
z Teatru „Wig-Wam”
- Oliwia Błońska za rolę Brzydkiego Kaczątka
z Teatru Lalek „Tęcza”
-Anna Kiedrowicz za rolę Koguta
z Teatru „Michałki”
- Marcin Stryszyk za rolę Smoka
-Paweł Surdyk za rolę Ogrodnika
z Teatru „Dziewiątka”
-Gracjana Błoch za rolę Ach
-Alicja Nowaczyk za rolę Och
z Teatru Lalek „Łapki”
- Aniela Kałaczyńska za rolę Kornelii
z Teatru „Bez nazwy”
- Szymon Jawdyk za rolę Kreona
- Agata Szymanowicz za rolę Antygony
-Adrian Zwiewka za rolę Edypa
-Amelia Wolszlegier za rolę Kasandry
Finał XXIII Gminnego Przeglądu Twórczości Teatralnej „MIM”
odbędzie się w dniu 3 maja o godz. 16.00 w MGOK w Kamieniu Kraj.
gdzie nastąpi wręczenie nagród oraz odbędą się prezentacje
tegorocznych spektakli .
Do Finału zapraszamy grupy:
Teatr Lalek „Łapki”, Teatr „Wig-Wam” i Teatr „Szok”. |