Protokół obrad jury
XIII Gminnego Konkursu Jasełek, Widowisk Bożonarodzeniowych i Kolędniczych
Pn.”Świec nam Gwiazdo”
który się odbył w dniu 17 .12 2015 roku w MGOK w Kamieniu Krajeńskim
Komisja w składzie:
Renata Bloch – Instruktor teatralny z M-GOK w Więcborku
Urszula Brycka – Dyrektor Zespołu Usług Oświatowych w Kamieniu Kraj.
Danuta Sałasińska – Kierownik świetlicy wiejskiej w Witkowie
Ireneusz Bona – Dyrektor M-GOK w Kamieniu Kraj.
obejrzała 11 spektakli ze szkół podstawowych, placówek kultury i
DPS dla Dzieci i Młodzieży z gminy Kamień Krajeński i przyznała
następujące miejsca i nagrody:
I miejsce – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kamieniu Kraj.
za spektakl ”Betlejem jest w nas”
w reżyserii Maryny Górznej
II miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamieniu
za spektakl „Bóg się rodzi”
w reżyserii Stefanii Czapiewskiej i Bożeny Zabrockiej
II miejsce – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kamieniu
za spektakl” Na początku było słowo”
w reżyserii Aleksandry Szmaglińskiej
III miejsce – Wiejski Dom Kultury w Płociczu
za spektakl „Maleńka miłość”
w reżyserii Bożeny Lewandowskiej
wyróżnienia:
- za wartościowy scenariusz-
dla Szkoły Podstawowej w Zamartem za spektakl „Jasełka wczoraj i dziś”
w reżyserii Zenobii Gorgoń i ojca Piotra Ziewiec
- za scenariusz-
dla świetlicy wiejskiej w Obkasie za spektakl „A nadzieja znów wstąpi w nas”
Nagrody aktorskie otrzymują :
- Zalewska Bożena za rolę Narratora i Jagna w spektaklu „Bóg się rodzi”
ze świetlicy wiejskiej w Orzełku
- Alicja Schmelter za rolę Anioła w spektaklu „Bóg się rodzi”
ze świetlicy wiejskiej w Orzełku
- Dobek Zuzanna za rolę Anioła w spektaklu „A światłość w ciemności świeci”
ze Szkoły Podstawowej w Dużej Cerkwicy
- Kornelia Lipińska za role Anioła w spektaklu „A światłość w ciemności świeci”
ze Szkoły Podstawowej w Dużej Cerkwicy
- Oskar Kucmann za rolę Józefa w spektaklu” Jasełka wczoraj i dziś”
ze Szkoły Podstawowej w Zamartem
- Helena Dobber za rolę Marii w spektaklu „Jasełka wczoraj i dziś”
ze Szkoły Podstawowej w Zamartem
- Paweł Betin za rolę Heroda w spektaklu „Bóg się rodzi”
z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu
- Oliwia Juhnke za rolę Śmierci w spektaklu „Bóg się rodzi”
z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu
- Dawid Kłos za rolę Pasterza w spektaklu „Bóg się rodzi”
z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu
- Bloch Gracjan za rolę Narratora w spektaklu „Maleńka miłość”
ze Świetlicy wiejskiej w Płociczu
- Joanna Dropiewska za rolę Anioła w spektaklu „Maleńka miłość”
z Wiejskiego Domu Kultury w Płociczu
- Igor Blejder za rolę Baltazara w spektaklu „Maleńka miłość”
z Wiejskiego Domu Kultury w Płociczu
- Jakub Kiedrowicz za rolę Heroda w spektaklu „A nadzieja znów wstąpi w nas”
ze świetlicy wiejskiej w Obkasie
- Wiktor Jilke za rolę Króla w spektaklu „A nadzieja znów wstąpi w nas”
ze świetlicy wiejskiej w Obkasie
- Wiktoria Wołowicz za rolę Diabła w spektaklu „Jeden-zero dla nieba”
z Wiejskiego Domu Kultury w Dąbrówce
- Rafał Bukowski za rolę Archanioła w spektaklu „ Jeden –zero dla nieba”
z Wiejskiego Domu Kultury w Dąbrówce
- Marcin Ojdowski za rolę Ojca w spektaklu „Bóg narodził się „
z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Kamieniu
W dniu 20 grudnia /niedziela/ o godz. 15.00 odbędzie się uroczyste wręczenie
nagród oraz prezentacje nagrodzonych spektakli. W niedzielę zaprezentują się
dzieci i młodzież z Wiejskiego Domu Kultury w Płociczu, Miejsko-Gminnego
Ośrodka Kultury w Kamieniu, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu
oraz z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Kamieniu.
|