Kapela podwórkowa „Znad Mochla” na Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych
wtorek, 26 listopada 2013

Kapela podwórkowa "Znad Mochla" działająca przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu Krajeńskim wzięła udział w Jubileuszowym X Pomorskim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych, Biesiadnych i Kapel Podwórkowych im. Świętego Andrzeja w Debrznie.

Przegląd zespołów trwał dwa dni (16-17 listopada 2013 r). W pierwszym dniu występowały zespoły, kapele i soliści prezentujący folklor, w drugim zaś zespoły, kapele, i soliści kultywujący folklor miejski i biesiadę. W tej oto kategorii nieoczekiwanie spośród wielu kapel biorących udział w przeglądzie kapela podwórkowa "Znad Mochla" zajęła najważniejszą nagrodę przeglądu - Grand Prix ( Statuetka św. Andrzeja). Nadmienić trzeba że rok temu w IX Przeglądzie Kapela zajęła I miejsce.

X Pomorski Przeglad Zespolow Folklorystycznych w Debrznie

Obecny skład Kapeli:

• Ireneusz Bona - akordeon
  • Henryk Oczkowski - saksofon
  • Ireneusz Jeliński - banjo
  • Włodzimierz Heyser - gitara basowa
  • Wiesław Kołsut - bęben

Nasze motto "Skupcie się ludzie wokół nas Kapela "Znad Mochla"- zaprasza was".