Historia

W Kamieniu na miejscu spalonego w 1945 roku pałacyku niemieckiego lekarza Eschnera, Miejska Rada Narodowa zdecydowała wybudować ośrodek kultury.

Załatwieniem i zatwierdzeniem pełnej dokumentacji i formalności zajął się ówczesny Przewodniczący Miejskiej Rady Narodowej Alojzy Pokrzykowski wspólnie ze Społecznym Komitetem budowy, w skład, którego wchodzili aktywni działacze społeczni miasteczka Kamienia. Budowę domu kultury rozpoczęto w 1958 roku.

Po obiecującym rozpoczęciu inwestycji, z biegiem czasu narastały trudności w kontynuowaniu budowy. Okres niepowodzeń i przerw spowodowanych trudnościami obiektywnymi trwał siedem lat.

Konkretne zmiany w realizacji rozpoczętej budowy nastąpiły w 1965 roku, z chwilą objęcia stanowiska Przewodniczącego Miejskiej Rady Narodowej Kazimierza Fiałkowskiego.

I tak cztery kolejne lata wystarczyły na pełną realizację zamierzonego celu. Po wykonaniu prac wykończeniowych, oprawy plastycznej i po dwunastu latach oczekiwań w dniu 1 lipca 1970 roku dokonano uroczystego otwarcia obiektu.

Kolejni kierownicy i dyrektorzy:

• Wanda Tyborska
  • Jerzy Kąkol - od 1971 roku