KONTAKT

punkt Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury

      w Kamieniu Krajeńskim

punkt ul. Sępoleńska 4

punkt 89-430 Kamień Krajeński

punkt tel./fax (0-52) 3 88 60 68

punkt mgok.kamienkraj@wp.pl

17.04.2018 Protokół obrad jury Turnieju Strofka
wtorek, 17 kwietnia 2018

PROTOKÓŁ OBRAD JURY „TURNIEJU SŁOWA”

W dniu 17 kwietnia 2018 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury

w Kamieniu Krajeńskim odbyły się eliminacje gminne do

Turnieju Słowa „Słowo źródłem inspiracji”.

 

Jury w składzie:

Pan Łukasz Sajnaj – aktor i reżyser Chojnickiego Studia Rapsodycznego

Panie Teresa Prondzińska - polonista

Pani Bożena Fromm-Jelińska – instruktor w MGOK w Kamieniu Kraj.

Spośród 46 recytatorów postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia:

 

w kategorii klas I SP

I miejsce Wojciech Kałaczyński z ZSP w Kamieniu

II miejsce Martyna Romańczuk z ZSP w Kamieniu

III miejsce Mikołaj Czapiewski z ZSP w Kamieniu

Wyróżnienie:

- Lena Senska z ZSP w Kamieniu

-Anna Adamczyk z ZSP w Kamieniu

 

w kategorii klas II SP

I miejsce Fabian Herman ze SP w Zamarte

II miejsce Oliwier Herman ze SP w Zamartem

III miejsce Paweł Furman ze SP w Dużej Cerkwicy- oddział w Dąbrówce

 

w kategorii klas III SP

II miejsce Natalia Kwasigroch ze SP w Dużej Cerkwicy

ex aequo

II miejsce Nikola  Olejnik ze SP w Dużej Cerkwicy – oddział w Dąbrówce

Wyróżnienia:

- Lena Pruszak ze SP w Zamartem

- Gabriel Cysewski ze SP w Kamieniu

 

w kategorii klas IV SP:

I miejsce Eligiusz Łącki ze SP w Zamartem

ex aequo

I miejsce Dominika Betin ze ZSP w Kamieniu

II miejsce Martyna Kutzmann z ZSP w Kamieniu

Wyróżnienia:

- Antoni Pietrzak z ZSP w Kamieniu

-Agnieszka Schauer z ZSP w Kamieniu

-Aniela Kałaczyńska z ZSP w Kamieniu

 

w kategorii klas V SP:

I miejsce Oliwia Haliniak z ZSP w Kamieniu

ex aequo

I miejsce Marita Grabiec ze SP w Sypniewie

II Maja Jakubiak ze SP w Dużej Cerkwicy

Wyróżnienia:

-Maria Kałaczyńska z ZSP w Kamieniu

-Maria Cyborowska z ZSP w Kamieniu

 

w kategorii klas VI SP:

I miejsce Zuzanna Januszewska z SP w Dużej Cerkwicy

II miejsce Oskar Gabrych ze SP w Dużej Cerkwicy

ex aequo

II miejsce Malwina Tryk z ZSP w Kamieniu

 

w kategorii klas VII :

I miejsce Zuzanna Dobek ze SP w Dużej Cerkwicy

II miejsce Sara Tyda ze SP w Dużej Cerkwicy

 

Gminę Kamień Krajeński w „ Turniej Słowa” w Bydgoszczy reprezentować

będą w dniach 15-17 czerwca 2018 roku :

- Wojciech Kałaczyński z klasy I z ZSP w Kamieniu / wych. Hanna Chyrek/

- Fabian Herman z klasy II ze SP w Zamartem / wych. Elżbieta Stachowicz/

- Eligiusz Łącki z klasy IV ze SP w Zamartem / wych. Danuta Drogosz/

- Dominika Betin z klasy IV z ZSP w Kamieniu / wych. Anna Żmudzka/

- Oliwia Haliniak z klasy V z ZSP w Kamieniu / wych. Bożena Zabrocka/

- Marita Grabiec z klasy V ze SP w Sypniewie / opiekun Lucyna Grabiec/

-Zuzanna Januszewska z klasy VI ze SP w Dużej Cerkwicy / wych. Bernadeta Wojas/

- Zuzanna Dobek z klasy VII ze SP w Dużej Cerkwicy / wych. Bernadeta Wojas/

 

 

 

 
2018.04.12 Protokół obrad jury XXIV Gminnego Przeglądu Twórczości Teatralnej "MIM"
czwartek, 12 kwietnia 2018

Protokół obrad Jury

W dniach 11 i 12 kwietnia 2018 roku

w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury

w Kamieniu Krajeńskim odbył się

XXIV Gminny Przegląd Twórczości Teatralnej „MIM”.

W Przeglądzie wzięło udział 9 teatrów , w których łącznie na scenie

prezentowało się 150 młodych aktorów .

Jury w składzie:

Pani Urszula Brycka – Dyrektor M-G Zespołu Usług Oświatowych

Pan Łukasz Sajnaj – reżyser i aktor Chojnickiego Studia Rapsodycznego

Pan Ireneusz Bona –Dyrektor MGOK w Kamieniu Krajeńskim.

Po obejrzeniu 9 przedstawień teatralnych postanowiło przyznać:

W kategorii teatrów lalkowych:

I miejsce

Teatr Lalek „Łapy”z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu

 za spektakl „Bajka o smoku Kubie”w reżyserii Aleksandry Szmaglińskiej

wyróżnienie:

Teatr Lalek  „Michałki”ze świetlicy wiejskiej w Witkowie

za spektakl pt” Król Ciapciak w reżyserii Danuty Sałasinskiej

W kategorii teatrów żywego planu:

I miejsce – Teatr „Szok”z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kamieniu

 za spektakl „ Mój przyjaciel Janko”

 w reżyserii Bożeny Zabrockiej i Anny Żmudzkiej

wyróżnienia:

- dla teatru „Fart” z Wiejskiego Domu Kultury w Dąbrówce

  za spektakl pt: „Bo dla niektórych warto się roztopić”

  w reżyserii Ewy Wiese

 

- dla Teatru „Zamarciaki”ze Szkoły Podstawowej w Zamartem

  za spektakl pt:” Na Olimpie”

  w reżyserii Iwony Hajdasz

 

 Nagrody aktorskie otrzymują :

 

z teatru „Graba” z M-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Kraj.

- Agata Cyborowska za rolę Myszki

z teatru lalek „Michałki” ze świetlicy wiejskiej w Witkowie

- Oliwia Berendt za rolę Królowej, Wiedźmy i Wróżki

z teatru „Tęcza” ze świetlicy wiejskiej w Obkasie

- Julia Kiedrowicz za rolę Królewny

z teatru „Szok” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu

- Magda Zaręba za rolę Janka Muzykanta

- Dominik Klejdysz za rolę Wieśniaka

- Eliasz Pałubicki za rolę Wieśniaka

z teatru „Witajcie w naszej bajce” z Przedszkola Samorząd.  w Kamieniu

- Katarzyna Mazur za rolę Czarownicy

- Kuba Kamiński za rolę Gargamela

z teatru „Kaczuchy” ze Szkoły Podstawowej w Dużej Cerkwicy

- Natalia Kwasigroch za rolę Narratora

z teatru „Fart” z Wiejskiego Domu Kultury w Dąbrówce

- Julia Konkolewska za rolę Księżniczki Anny

- Emilia Zientara za rolę Olafa

z teatru „Zamarciaki” ze Szkoły Podstawowej w Zamartem

- Ewelina Trzecińska za rolę Hery

- Oliwia Felska za rolę Demeter

- Kinga Trzecińska za rolę Hermes i Polihymnia

z teatru lalek „Łapy” z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury

- Joanna Bukowska za rolę Chłopa

- Patrycja Kludzikowska za rolę Chłopki

- Maria Cyborowska za rolę Smoka Kuby

- Maria Kałaczyńska za rolę Matki Smoka i Brambruna

- Marta Kot za rolę Ojca Smoka i Króla

- Oliwia Haliniak za rolę Królewny Gryzeldy

- Aniela Kałaczyńska za rolę Królewny Brygidy

 

Na Wojewódzkie Konfrontacje Teatrów Dziecięcych

TEATR BEZ GRANIC ,który odbędzie się w

dniu 26 kwietnia 2018 roku w Soleckim Domu Kultury,

jury XXIV Gminnego Przeglądu Twórczości Teatralnej „MIM”

zakwalifikowało dwa teatry:

Teatr Lalek „ŁAPY” z MGOK Kamień oraz Teatr „SZOK” z ZSP w Kamieniu.

 

Uroczyste wręczenie nagród aktorskich , wyróżnień oraz prezentacja dwóch nagrodzonych

spektakli teatrów „SZOK „ i „ŁAPY” odbędzie się w dniu 1 maja o godz. 15.00

w MGOK w Kamieniu Kraj.

 
2018.04.09. XXIV Gminny Przegląd Twórczości Teatralnej "MIM"
poniedziałek, 09 kwietnia 2018

                             ZAPRASZAMY WIDZÓW NA

 

XXIV Gminny Przegląd Twórczości Teatralnej „MIM”

w dniach 11 i 12 kwietnia od godz. 9.00

 

PREZENTOWAĆ SIĘ BĘDĄ TEATRY:

 

  11.04./środa /od godz.9.00

 

1. Grupa Teatralna „GRABA” z MGOK w Kamieniu

   Spektakl pt: „O smutnym osiołku”

   Reżyseria Aleksandra Szmaglińska

 

2.Teatr Lalek „MICHAŁKI” ze świetlicy wiejskiej w Witkowie

   Spektakl pt: „Król Ciapciak”

   Reżyseria Danuta Sałasinska

 

3. Teatr „TĘCZA” ze świetlicy wiejskiej w Obkasie

   Spektakl pt: ” Urodzinowy smok”

   Reżyseria Bernadeta Kiedrowicz

 

4. Teatr „SZOK” z Zespołu Szkolno - Przedszk. w Kamieniu

   Spektakl pt: „ Mój przyjaciel Janko”

   Reżyseria Bożena Zabrocka i Anna Żmudzka

 

     12.04. /czwartek/ od godz. 9.00

 

1. Teatr „WITAJCIE W NASZEJ BAJCE”    

     z Przedszkola Samorządowego w Kamieniu

   Spektakl pt: „Smerfne smerfy’

     Reżyseria Barbara Brewka

 

2. Teatr „KACZUCHY” ze Szkoły Podstawowej w D. Cerkwicy

   Spektakl pt: „Inna historia Kopciuszka”

   Reżyseria Wiesława Szyszka

 

3. Teatr „FART” z WDK w Dąbrówce

   Spektakl pt:” Bo dla niektórych warto się roztopić”

   Reżyseria Ewa Wiese

 

4. Teatr ze Szkoły Podstawowej w Zamartem

   Spektakl pt: ” Na Olimpie”

   Reżyseria Iwona Hajdasz

 

5. Teatr Lalek „ŁAPY” z MGOK w Kamieniu

   Spektakl pt: ” Bajka o smoku Kubie”

   Reżyseria Aleksandra Szmaglińska

 

Po zakończeniu wszystkich prezentacji / 12.04. 2018 / - obrady jury.

Wyniki przeglądu – na stronie mgokkamienkrajenski .pl

XXIV Finał Przeglądu Teatralnego odbędzie się w dniu

1 maja /wtorek/ o godz.15.00 w MGOK Kamień

 
2018.18.03 Kiermasz Wielkanocny - konkurs na ciasto wielkanocne
wtorek, 20 marca 2018

   Wyniki konkursu na „Najsmaczniejsze ciasto Wielkanocne”

                     w ramach Kiermaszu Wielkanocnego,

                     który odbył się w dniu 18 marca 2018

 

Jury w składzie:

Leokadia Ruhnke – Przewodnicząca Kół Gospodyń Wiejskich w gminie Kamień Kraj.

Lucyna Sztandera – redaktor Gazety Pomorskiej i kanal10

Helena Zabrocka – pracownik MGOK w Kamieniu Kraj.

Robert Środecki – redaktor Wiadomości Krajeńskich

Kazimierz Warylak – Przewodniczący Rady Miejskiej w Kamieniu

 

Przyznali następujące miejsca:

 

I miejsce - Pani Wiesławie Marach z Dąbrówki

za ciasto „Słodko-słono”

II miejsce – Pani Barbarze  Foleżyńskiej  z Orzełka

za tort „Czekoladowa polanka”

III miejsce – Pani Lucynie  Burkiewicz z Małej Cerkwicy

za ciasto „Jajo Wielkanocne”

Nagrody ufundowane zostały przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w

Kamieniu Kraj. /sprzęty AGD /  oraz przez Związek Kółek Rolniczych

i Organizacji Rolniczych i przez Gminną Radę Kobiet.

 
2018.03.09 "Z ekonomią za pan brat "
piątek, 09 marca 2018

plakat

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 51
Imprezy
Galeria zdjęć
GALERIA FILMÓW
GALERIA ZDJĘĆ
Kamień Krajeński   logo_bip_szare   logo kanal 10 szare

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookies oraz jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

Akceptuję pliki cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information