KONTAKT

punkt Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury

      w Kamieniu Krajeńskim

punkt ul. Sępoleńska 4

punkt 89-430 Kamień Krajeński

punkt tel./fax (0-52) 3 88 60 68

punkt mgok.kamienkraj@wp.pl

2018.10.31Podsumowanie Konkursów realizowanych w ramach programu NCK "Dom Kultury +Inicjatywy Kulturalne"
wtorek, 13 listopada 2018

Sprawozdanie z realizacji projektu ,, Obkas -tu jest mój dom"

realizowanego przez Grupę Nieformalną ,, Lawenda" z Obkasu

W miejscowości Obkas zawiązała się Grupa Nieformalna Lawenda , która zadecydowała o projekcie pt. Obkas – tu jest mój dom .' Inicjatywa miała przynieść wzrost zainteresowania wśród mieszkańców historią , kulturą i zabytkami w naszej wsi. W sierpniu i wrześniu br. odbyły się zajęcia plastyczne . Dzieci i młodzież wykonali prace plastyczne związane z naszą miejscowością . W konkursie wzięło udział 10 osób . Prace plastyczne miały rozbudzić poczucie przynależności do naszej wsi . Następnym etapem realizacji naszego projektu były dwa spotkania z najstarszymi mieszkańcami, którzy przynieśli ze sobą pamiątki oraz wspomnienia z ich lat dzieciństwa . W spotkaniach wzięło udział łącznie 17 osób . Spotkania odbywały się przy kawie i ciastkach. Atmosfera na tych spotkaniach była bardzo rodzinna. Kolejnym etapem realizacji projektu było uszycie 90 flag z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W przygotowaniu flag brało udział 14 osób. W ramach projektu zorganizowaliśmy wystawę starego sprzętu rolniczego oraz przedmiotów codziennego użytku. Mieszkańcy naszej wsi wykazali się dużym zaangażowaniem w dostarczeniu eksponatów. W dniu otwarcia wystawy uczestniczyło 35 osób. Sprzęt rolniczy można było oglądać na boisku wiejskim, a pamiątki z życia codziennego w świetlicy. Po skończonym wernisażu był słodki poczęstunek dla wszystkich zwiedzających wystawę. Następnym etapem projektu było przygotowanie folderów, w których znajduje się historia Obkasu oraz wspomnienia najstarszych mieszkańców wsi. Atrakcją całego projektu był wyjazd do Muzeum Historyczno – Etnograficznego w Chojnicach. W tej wycieczce uczestniczyło 20 osób. Wszystkie wystawy w Muzeum cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Następnym etapem przy realizacji projektu było drukowanie i składanie folderów. Do wydrukowania korzystaliśmy nieodpłatnie ze skanera od osoby prywatnej – mieszkańca Obkasu.

20 października 2018 roku odbyło się podsumowanie naszego projektu. Na spotkaniu wręczyliśmy wspaniałe nagrody za udział w konkursie plastycznym oraz flagi i foldery dla każdej rodziny. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze przy słodkim poczęstunku.

 
2018.10.31Podsumowanie Konkursów realizowanych w ramach programu NCK "Dom Kultury +Inicjatywy Kulturalne"
poniedziałek, 05 listopada 2018

Sprawozdanie z realizacji projektu ,, Pluszakowo i wstążeczkowo- manufaktura w Dąbrówce,,

realizowanego przez Grupę Nieformalną ,, Stokrotki,, z Dąbrówki.

 

17 kwietnia 2018 roku w naszym WDK w Dąbrówce odbyło się spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami, w ramach którego przeprowadzono warsztaty diagnostyczne, których produktem było opracowanie szczegółowej diagnozy. Spotkanie miało zdiagnozować potrzeby mieszkańców w obszarze kultury, jak również zebrać pomysły na realizacje własnych inicjatyw lokalnych.MGOK w Kamieniu krajeńskim został organizatorem konkursu pod nazwą Działaj lokalnie w gminie Kamień krajeński, który realizowany jest w ramach programu Narodowego Centrum Kultury ,, Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2018,,

 Wspólnie napisaliśmy projekt. Utworzyliśmy grupę nieformalną ,, Stokrotki,, liczącą 15 osób ( same kobiety) .

 Pisząc wniosek naszego projektu zastanawiałyśmy się nad tym co chciałybyśmy robić w ramach tego projektu.

 Wspólnie wymyśliłyśmy, że mamy zamiar poznać nowe, ciekawe techniki, które dotąd nie znałyśmy. Tak powstał nasz projekt pod nazwą ,, Pluszakowo i wstążeczkowo – manufaktura w Dąbrówce,, który realizowałyśmy w miesiącu sierpniu, wrześniu i październiku.

 Chciałyśmy spróbować samodzielnego wykonywania zabawek dla dzieci, poznać technikę haftu wstążeczkowego. Pisząc projekt miałyśmy nadzieję, że wszystkim uczestnikom spodobają się gnomy, skrzaty wykonane z różnych materiałów. Biorąc udział w projekcie chciałyśmy poznać takie techniki,które wykorzystamy w

 przyszłości.Dnia 9 sierpnia 2018 roku w ramach realizacji projektu ,, Pluszakowo i wstążeczkowo- manufaktura w Dąbrówce ,, grupa nieformalna ,, Stokrotki,, zorganizowała wyjazd do Muzeum Etnograficznego im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach. W Muzeum , które mieści się w Branie Człuchowskiej uczestnicy mogli podziwiać ciekawe eksponaty historyczne związane z Chojnicami na przestrzeni wieków. Można było zobaczyć monety krzyżackie, pochodzącą z połowy XVIII wieku kołatkę z drzwi domu chojnickiego piekarza, militaria, przedmioty obrazujące dzieje chojnickiego samorządu,rzemiosła czy organizacji społecznych .Uczestnicy z ciekawością obejrzeli wystawę haftu kaszubskiego wybitnego hafciarza Leonarda Brzezińskiego, który stworzył ponad 600 prac hafciarskich. Uczestniczki wycieczki podziwiały prace hafciarza- mężczyzny, zachwycone dokładnością, drobnymi motywami charakterystycznych wzorów kaszubskich.

 Warto dodać, że choć mieszkamy bardzo blisko Chojnic, miasta w którym bywamy bardzo często – to wszyscy uczestnicy pierwszy raz odwiedzili wnętrze chojnickiego muzeum.

 16 i 17 sierpnia grupa nieformalna ,, Stokrotki,, w ramach projektu brała udział w warsztatach haftu wstążeczkowego. Panie biorące udział w projekcie były zachwycone pracami pani prowadzącej warsztaty p. Danuty Stroińskiej, która przywiozła część swoich prac, a były to piękne lilaki, róże, niezapominajki – wszystko wykonane haftem wstążeczkowym. Uczestnicy pełni obaw zabrali się do przygotowania ramek, materiału, wstążek – nikt nie wierzył, że mogą stworzyć tak piękne prace. Ale po chwili wyjaśnień uczestnikom bardzo spodobała się nowa technika i z prawdziwą przyjemnością zabrali się do samodzielnego wykonywania prac. Pod czujnym okiem pani Danki przez 2 dni powstały piękne prace.

 Kolejnym etapem naszych projektowych spotkań było robienie gnomów, skrzatów, które wykonywałyśmy 13 i 14 września 2018 roku.

 Pani Danka przywiozła na nasze spotkanie swojego,, gnomka,, . Bardzo nam się wszystkim spodobał, każda chciałaby mieć taką ozdobę w swoim ogrodzie , na tarasie. Zaczęłyśmy tworzyć swoje prace. Przygotowałyśmy drut, pocięte zostały worki jutowe, rajstopy i zaczęło się wypychanie silikonowym wypełniaczem.

 Pod czujnym , spokojnym okiem pani Danki zaczęły powstawać rączki, nóżki, tułowia, które potem razem łączyłyśmy z sobą aby ubrać nasze gnomki w stroje z juty. Nawet nasze najmłodsze uczestniczki dzielnie dawały radę zrobić swoje prace . Pomagałyśmy sobie wzajemnie przy klejeniu na gorąco i przy tworzeniu ,, fryzur z pakuł,,.I tak przez 2 dni warsztatów powstały nasze gnomki- wszystkie uczestniczki wróciły po warsztatach do domów zadowolone z wykonanym dziełem w ręce.

 9 i 10 października 2018 roku spotkałyśmy się przy kawce aby rozpocząć prace nad najtrudniejszym etapem naszego projektu jakim były lalki szmacianki. Szablon udostępniony przez panią Dankę poszedł w ruch...

 A ,że mamy to szczęście iż jest wśród nas koleżanka bardzo dobrze szyjąca ( Kasia ), która przygotowała dla nas uszyte już elementy lalki, więc z wielkimi obawami zabrałyśmy się za tworzenie - w naszym przypadku zajączków. Upychałyśmy wypełniaczem wąskie nóżki, rączki, tułowia, uszy aby je następnie zszyć , dorobić noski, oczka, ozdobić ubrankami itd. Śmiechu przy tych pracach było co niemiara , a awaria ogrzewania na sali wcale nam nie dokuczała. Każda z uczestniczek zrobiła dla siebie 1 lub 2 szmaciane lalki, które spodobały się nie tylko wykonawcom.

 12 października zakończyłyśmy spotkania w ramach projektu ,, Pluszakowo i wstążeczkowo- manufaktura w Dąbrówce,, zorganizowałyśmy wystawę naszych prac, na która zaprosiliśmy mieszkańców naszej miejscowości. Przy kawie i słodkim poczęstunku podsumowałyśmy działania naszej grupy. Rozpoczęłyśmy projekt pełne obaw, słychać było ,, stękania i niedowierzanie,, - ,, to jest takie śliczne my tego nie damy radę zrobić,,.

 Rzeczywistość okazała się inna...

 Każdy ma w sobie ukryte jakieś zdolności, które podczas tych warsztatów się ujawniły. Okazuje się, że wszystkie jesteśmy zdolne, mamy zdolne dłonie, w głowie dużo pomysłów, a w grupie rodzą się najfajniejsze pomysły, czego dowodem są nasze prace.

 

 
2018.10.31Podsumowanie Konkursów realizowanych w ramach programu NCK "Dom Kultury +Inicjatywy Kulturalne"
poniedziałek, 05 listopada 2018

Sprawozdanie z projektu „Przeszłość dla przyszłości "

realizowanego  przez Grupę Nieformalną Koliber z Dużej Cerkwicy

 

Projekt Przeszłość dla przyszłości zaczęliśmy realizować  21.08.2018 oraz 22.08.2018 . W te dni odbyły się spotkania pod nazwą WIECZÓR WSPOMNIEŃ. Mamy i babcie dzieci opowiadały młodszemu pokoleniu o swoim dzieciństwie.  Wspólnie przygotowaliśmy potrawy które   starszemu pokoleniu przypomniały młodość .Natomiast młodszym pokazaliśmy jakie łakocie można zrobić samemu :leguminę , placki ziemniaczane, domowe ciasteczka, czekoladę , racuchy z jabłkami oraz domowe cukierki ze śmietany . Po wspólnym posiłku  wyszliśmy  na plac przed Świetlicę Wiejską . Wspólnie bawiliśmy się w gry i zabawy pokazując młodszym, jak ciekawie można spędzić czas bez telefonów i komputerów. Bo kto z nas nie pamięta zabaw- ciuciubabka, baba jaga patrzy, berek przyjaciel, wyścigi kapsli czy też grę w dwa ognie.

29.08.2018 odbyło się trzecie spotkanie w ramach naszego projektu. Zaczęliśmy  od robienia bransoletek na   krośnie i na gumce. Każdy z uczestników zrobił sobie bransoletkę z napisem NCK 2018 ,która będzie miłą pamiątką po odbytych zajęciach. Wyruszyliśmy na grę miejską , poznając naszą wieś od nowa. Uczestnicy podzieleni zostali na 3 grupy i każdy wykonywał zadania m.in układaliśmy puzzle o Kościele, rozwiązywaliśmy quiz o  straży,  rysowaliśmy mapę D. Cerkwicy z najciekawszymi miejscami  i wiele innych zadań....

Na czwartym spotkaniu 14.09.2018 uczestnicy zajęć  poznali historię św. Wojciecha. Młodsi mieszkańcy naszej wsi bardzo dobrze poradzili sobie w Quzie ,którego pytania nawiązywały do wcześniej obejrzanego przez nas filmu. Następnie wszyscy razem udaliśmy się  na plac przed Świetlicą oraz na teren przy figurze św .Wojciecha by wspólnie przekopywać ziemie pod przyszłe rabaty.

29.09.2018 odbył się najtrudniejszy  dzień Naszego projektu. Wspólnie przygotowaliśmy kapsułę czasu, do której włożyliśmy niewielkie przedmioty i zakopaliśmy pod figurą św. Wojciecha .Mamy dzieci upiekły smaczne gofry, abyśmy nabrali siły przed kolejnym zadaniem tego dnia. Strażacy przycięli tuje i świerki, które zarastały teren wokół świetlicy, a my sprzątaliśmy gałęzie, porządkowaliśmy teren oraz zrobiliśmy  rabaty z roślinami wieloletnimi. Dzięki wspólnej pracy teren wokół Świetlicy i przy figurze św. Wojciecha stał się ładniejszy.

Ostatnie spotkanie w ramach naszego projektu Przeszłość dla przyszłości odbyło się 6.10.2018 . Ten dzień rozpoczęliśmy od upieczenia kiełbasek oraz poczęstunku w Świetlicy Wiejskiej.  Zaprosiliśmy starsze osoby ,aby podzieliły się z nami  swoimi wspomnieniami związanymi z Dużą Cerkwicą.  Każda z opowiedzianych historii zaciekawiła Nas bardzo, dowiedzieliśmy się wiele ciekawych  faktów .Udało Nam  przygotować na ten dzień w Świetlicy wystawę starych przedmiotów   oraz kilku zdjęć z dawnej D. Cerkwicy. Starsze pokolenie z chęcią opowiedziało młodszym do czego niektóre przedmioty dawniej służyły. Obejrzeliśmy wspólnie  pokaz zdjęć z projektu oraz rabaty roślin zasadzone wcześniej w ramach projektu.

Jedno spotkanie musieliśmy przełożyć z września na październik z powodu wycieczki organizowanej ze Szkoły.

Dzięki udziałowi w tym projekcie młodsze pokolenie przekonało się ,że historia jest bardzo ciekawa , a nasza miejscowość to urokliwe miejsce pełne ciekawych miejsc... Mało kto z dzieci i młodzieży wiedział, że był w Cerkwicy kiedyś zamek, kowal, kawiarnia czy też duża świetlica ze sceną. Dziękujemy Narodowemu Centrum Kultury + Inicjatywą Lokalnym oraz MGOK w Kamieniu Krajeńskim za dofinansowanie Naszego projektu. Dzięki Wam wiemy ,że możemy razem więcej zdziałać.

 
2018.10.31Podsumowanie Konkursów realizowanych w ramach programu NCK "Dom Kultury +Inicjatywy Kulturalne"
poniedziałek, 05 listopada 2018

Sprawozdanie z projektu "Wehikuł czasu ,czyli wieki średnie w Płociczu"

realizowany przez Grupę Nieformalną " Wawrzyniec" z Płocicza

 

Grupa nieformalna „Wawrzyniec” wspólnie z Wiejskim Domem Kultury w Płociczu, dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury

w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2018, w okresie od 4 sierpnia do 13 października 2018 roku, realizowali projekt pn. „Wehikuł czasu, czyli wieki średnie w Płociczu”.

Celem projektu było zapoznanie mieszkańców z minionymi latami przez sztukę i żywą historię.Pokazaliśmy w ciekawy sposób, życie jakie wiedli nasi przodkowie, walki wojów, dawne rzemiosło. Pobudziliśmy naszą wyobraźnię przez zwiedzanie z przewodnikiem i pobyt w historycznym miejscu – osadzie w Biskupinie. Poznaliśmy elementy wyposażenia postaci np. wojów, rycerzy, czy rzemieślników. Dzięki temu mogliśmy wcielić się i ich role.

Projekt pn. „Wehikuł czasu, czyli wieki średnie w Płociczu”, w którym wzięło udział około 160 osób, został rozpoczęty od poinformowania i zaproszenia mieszkańców do udziału w projekcie, poprzez plakaty, ogłoszenia parafialne, portal społecznościowy, gazetę lokalną.

W ramach projektu odbyło się 11 spotkań, w 10 z nich przewodniczyła grupa rekonstrukcyjna pn. „Drużyna spod Starych Dębów” z Dąbrówki, która w interesujący sposób wprowadzała zebranych w klimat wieków średnich.

Dnia 14 sierpnia 2018 roku, a nie tak jak zaplanowaliśmy 5 sierpnia 2018 r., odbył się „Piknik historyczny” rozpoczynający projekt. W godzinach od 17.00

do 21.00 na placu przy Wiejskim Domu Kultury w Płociczu, wehikuł czasu zaczął działać i rzeczywiście, można było znaleźć się w wiekach średnich.

Grupa rekonstrukcyjna pn. „Drużyna spod Starych Dębów” zabrała mieszkańców w historyczną podróż do przeszłości, prezentując stroje i broń z epoki. Dużą atrakcją był pokaz walk rycerskich, strzelanie z łuku oraz udział w różnych zabawach wojów, w których trzeba było pokonać wiele przeszkód w strojach średniowiecznych, każde zmagania były nagradzane napojami i słodyczami, ufundowanymi przez PZC w Płociczu. W trakcie pikniku uczestnicy, także mogli posilić się kiełbaskami z ogniska. Niewątpliwie dla uczestników a szczególnie dla dzieci była bezcenna i zapadająca w pamięci żywa lekcja historii.

W sobotę 18 sierpnia, 48 osobowa grupa mieszkańców z Płocicza uczestniczyła w wycieczce autokarowej do Biskupina. Wyjazd był kolejnym etapem projektu.

Grupa zwiedziła zabytkowy gród pod opieką przewodnika. Dużą atrakcją był rejs statkiem i przejazd kolejką wąskotorową do Żnina. Pogoda dopisała. Dzień był pełen wrażeń. W dniach 21 i 22 sierpnia 2018 roku, pod okiem osób z „Drużyny spod Starych Dębów” grupa uczestników projektu, brała udział w warsztatach z rzemiosła dawnego, podczas których zapoznała się z nazwami strojów, tkaninami, metodą ich wykonania. Samodzielnie pracowała nad poszczególnymi częściami stroju szyjąc ręcznie i wyplatając krajki. Po zajęciach było się już w co przyodziać.

Praca na kole garncarskim, była kolejnym etapem zajęć z dawnego rzemiosła. Natomiast dla uczestników doskonałym sposobem, aby się dowiedzieć ile wprawy, wysiłku, subtelności i delikatności wymaga wykonanie naczynia. W środę 29 sierpnia w trakcie zajęć pod troskliwą opieką zawodowego garncarza, powstało 30 pięknych glinianych naczyń. Dawne rzemiosło, to pracochłonne i niełatwe zadanie, z którym mierzyła się grupa mieszkańców Płocicza w dniach 7, 14 i 28 września 2018 roku, w ramach projektu.

Ręczne szycie części strojów, poznawanie techniki łączenia kółeczek do wyrobu kolczugi, plecenie krajek, szlifowanie i malowanie przyszłych pionków do gry kubb, to niełatwe zadanie, lecz uczestnicy zajęć świetnie sobie radzili z danymi pracami i po zajęciach, można było podziwiać powstałe dzieła i zadowolonych wykonawców. Wiele uśmiechów na twarzach uczestników wywołały zmagania z tańcem średniowiecznym. Przedstawiciele grupy rekonstrukcyjnej na zajęciach, przy dźwiękach muzyki średniowiecznej uczyli postawy, kroków tanecznych i prostego układu tanecznego.

Dużą odwagą trzeba było się wykazać, aby stanąć oko w oko z przeciwnikiem w walce rycerskiej. Chętnych do walki jednak nie brakowało, poznane techniki walk podczas zajęć dodawały odwagi a założony strój zapewniał bezpieczeństwo.Tempera i węgiel, to materiały, którymi uczestnicy zajęć 21 września w WDK w Płociczu wykonywali swoje prace, malując godło. Powstało razem 30 prac.Natomiast legendy o powstawaniu państwa polskiego, umilały czas podczas zajęć. Wystawę z powstałych na zajęciach prac, ze względu na inne imprezy w miejscu,w którym miała powstać, tj. 5 października. Młodzież i dzieci tworzyli w dniach 11-12 października.Wystawa okazała się imponująca. Powstałe prace podczas trwania projektu pt.„Wehikuł czasu, czyli wieki średnie w Płociczu”, cieszyły oko zwiedzających i dumę wykonawców.

Finał projektu, odbył się w zaplanowanym czasie, lecz w innej formie tj. „Piknik historyczny” zmieniliśmy na „Wieczór historyczny”, który odbył się w sali WDK 13 października o godz. 18.00 i był podsumowaniem projektu.Pod hasłem „Przeżyjmy to jeszcze raz...”, przy pokazie slajdów, kawie i słodkościach, zebrani wysłuchali sprawozdania z realizacji działań w czasie projektu. Grupa rekonstrukcyjna pn. „Drużyna spod Starych Dębów” zabrała jeszcze raz w historyczną podróż do przeszłości, prezentując stroje i broń z epoki.Pokaz i udział w walkach rycerskich, u uczestników powodowały szybsze bicie serca. Na zakończenie zmagania były nagrodzone pasowaniem uczestników na rycerzy i wręczeniem pamiątkowych zakładek.

Bogatsi o nowe umiejętności, gotowi do podejmowania w przyszłości podobnych inicjatyw zakończyliśmy nasz projekt .Korzyścią z podejmowania działań podczas realizacji projektu były wartości niematerialne i materialne. Mieszkańcy naszej miejscowości mieli okazję poznać inną formę poznawania historii. Prowadzący wykorzystali wiele ciekawych rekwizytów zachęcając uczestników do czynnego udziału i wczucia się w klimat tamtej epoki. Na przykład zakładając elementy wyposażenia, biorąc do ręki przedmioty do walki, mogli poczuć się jak prawdziwi wojownicy. Dzięki ludziom odtwarzającym przeszłość, historia nabiera barw i staje się dotykalna. Po przez udział w „lekcjach żywej historii” uczestnicy mieli możliwość poznania życia ludzi wieków średnich w Polsce. Po raz pierwszy lub po wielu, wielu latach zwiedzić zrekonstruowany gród w Biskupinie.

Dzięki naszemu projektowi mieszkańcy naszej wsi – dzieci, młodzież i dorośli – zintegrowali się uczestnicząc we wspólnych zabawach i zadaniach.

Uczestnicy stali się bardziej kreatywni, udoskonalili pracę w grupie przy zajęciach wymagających pracy zespołowej, a także rozwinęli umiejętności manualne przy wykonywaniu kolczugi, gry kubb, naczyń z gliny, szycia strojów, wyplataniu krajek, zintegrowali się podczas zabawy z tańcem, ciekawie i aktywnie spędzali czas.

 
2018.10.31 Podsumowanie Konkursów realizowanych w ramach programu NCK " Dom Kultury + Inicjatywy Kulturalne"
poniedziałek, 05 listopada 2018

Sprawozdanie z projektu "Od kukiełki po musical"

realizowany przez Grupę Nieformalna "Pacynka" z Kamienia Krajeńskiego

 Realizację projektu :”Od kukiełki po musical” rozpoczęliśmy w sierpniu od warsztatów wokalnych ,które prowadziła z naszymi dziećmi Pani Agata. Mimo wakacji z wielką ochotą chodziły do Domu Kultury by uczyć się tam śpiewu. Na każdych zajęciach Pani Agata proponowała wiele zabaw by móc poznać nasze dzieci i ich możliwości wokalne no i okazało się szybko ,że są wszechstronnie uzdolnione.

 Na kolejne warsztaty przyszedł po raz pierwszy Pan Sławek - operator kamery , który nagrywał film . W ramach Projektu w ostatnich dniach wakacji odbyły się  warsztaty plastyczne. Zadaniem dzieci było zaprojektowanie i wykonanie okładki do płyty . Niestety okładki musiały poczekać na swój czas – a dokładnie do dzisiaj.   Każde dziecko zrobiło własny projekt i są tak różne i piękne stąd zdecydowano - że nie będzie jak zawsze- czyli ,że płyta ma jedna okładkę tylko będzie tak ,że jedna płyta będzie miała wiele okładek ! Te zajęcia prowadził Pan Irek i Pani Ola z naszego Ośrodka Kultury.

 W pierwszych dniach września odbyły się kolejne warsztaty wokalne, na których powtarzano i utrwalano piosenki poznane w sierpniu. Na tę chwilę dzieci miały już plan w jakich miejscach nagrają teledysk i już prawie zdawały sobie sprawę z tego ,że czeka je wielkie wyzwanie filmowe i muzyczne, a jednak mimo „nawału” pracy wciąż znajdują czas na wesołe zabawy muzyczne .

Na koniec  września odbyła się wycieczka do Słupska, do teatru Władca Lalek gdzie obejrzały  spektakl pt: ”Słupski chłopczyk” .Był to godzinny spektakl połączony z historią regionu. Tam też  odbyły się warsztaty teatralne z aktorami tego teatru- Panią Urszulą i Panem Albertem. W czasie warsztatów dzieci grały etiudy teatralne i animowały lalkami. Okazało się również ,że zwykły papier to super materiał do zabaw w teatr. Poruszono również temat –jak ważna i potrzebna jest muzyka w spektaklu.

 Po zajęciach teatralnych dzieci odwiedziły najbardziej rozśpiewane miejsce w Słupsku. Większość z nich nie była nigdy w takim miejscu –w Papugarni. Bilety do tego egzotycznego i kolorowego zakątka zakupione zostały za pieniążki , które na swoim koncie miały dzieci z teatru „ŁAPY” – była to nagroda, którą dostały rok wcześniej na Jesiennych Spotkaniach Teatralnych w Bydgoszczy. Teraz podzieliły się tą nagroda z młodszymi dziećmi.

W pierwszy weekend października odbyły się ostatnie warsztaty wokalne ale pierwsze spotkanie z muzykiem studyjnym Panem Wojtkiem by wreszcie nagrać piosenki na ścieżkę dźwiękową .

 Ten czas to była weekendowa   kumulacja wszystkich zajęć .Była Pani Agata ,Pan Wojtek i Sławek i jak zawsze Pani Ola. Nagrywanie płyty to wydarzenie , w jakim każde z dzieci uczestniczyło po raz pierwszy w życiu. Bolały brzuchy z przejęcia, opanowywał - co niektórych- paniczny strach . Każdy obgryzł przynajmniej jeden paznokieć z nerwów. Okazało się jednak szybko ,że nie taki diabeł straszny. Większość poradziła sobie z tym zadaniem jak najlepiej tylko potrafiła.

Nowe działania artystyczne realizowane zgodnie z planem projektu„Od kukiełki po musical” przyniosły NOWE pomysły. Pomysły ,które być może będziemy realizować wspólnie z dziećmi po zakończeniu tego projektu. Wnioski stąd  nasuwają się same : im więcej dzieci poznają tym bardziej mają ochotę by tworzyć NOWE i poznawać NIE POZNANE.

 W jeden z październikowych dni  słońce na niebie zaświeciło z wielką mocą ! I tego  właśnie  nam było potrzeba by nagrywać ostanie sceny do teledysku. Pan Sławek - operator kamery -okazał  się niezwykle cierpliwym człowiekiem .

Projekt "Od kukiełki po musical" zakończył się właśnie tego dnia . W dniu 30 października odbyła się premiera filmiku ,teledysku oraz płyty.

Zapraszamy do prezentacji.

link do filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=RzeGnuQ9460

link do teledysku:

https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=An9AL0LoNnI&fbclid=IwAR1eOF7VUzFa7MI-mO_o4SdpJAr3yQy8PUf-uPzm_jKZCzDmGc9X4_7SMjQ&app=desktop

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 10
GALERIA FILMÓW
GALERIA ZDJĘĆ
Kamień Krajeński   logo_bip_szare   logo kanal 10 szare

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookies oraz jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

Akceptuję pliki cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information