KONTAKT

punkt Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury

      w Kamieniu Krajeńskim

punkt ul. Sępoleńska 4

punkt 89-430 Kamień Krajeński

punkt tel./fax (0-52) 3 88 60 68

punkt mgok.kamienkraj@wp.pl

2018.10.31Podsumowanie Konkursów realizowanych w ramach programu NCK "Dom Kultury +Inicjatywy Kulturalne"
wtorek, 13 listopada 2018

Sprawozdanie z realizacji projektu ,, Obkas -tu jest mój dom"

realizowanego przez Grupę Nieformalną ,, Lawenda" z Obkasu

W miejscowości Obkas zawiązała się Grupa Nieformalna Lawenda , która zadecydowała o projekcie pt. Obkas – tu jest mój dom .' Inicjatywa miała przynieść wzrost zainteresowania wśród mieszkańców historią , kulturą i zabytkami w naszej wsi. W sierpniu i wrześniu br. odbyły się zajęcia plastyczne . Dzieci i młodzież wykonali prace plastyczne związane z naszą miejscowością . W konkursie wzięło udział 10 osób . Prace plastyczne miały rozbudzić poczucie przynależności do naszej wsi . Następnym etapem realizacji naszego projektu były dwa spotkania z najstarszymi mieszkańcami, którzy przynieśli ze sobą pamiątki oraz wspomnienia z ich lat dzieciństwa . W spotkaniach wzięło udział łącznie 17 osób . Spotkania odbywały się przy kawie i ciastkach. Atmosfera na tych spotkaniach była bardzo rodzinna. Kolejnym etapem realizacji projektu było uszycie 90 flag z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W przygotowaniu flag brało udział 14 osób. W ramach projektu zorganizowaliśmy wystawę starego sprzętu rolniczego oraz przedmiotów codziennego użytku. Mieszkańcy naszej wsi wykazali się dużym zaangażowaniem w dostarczeniu eksponatów. W dniu otwarcia wystawy uczestniczyło 35 osób. Sprzęt rolniczy można było oglądać na boisku wiejskim, a pamiątki z życia codziennego w świetlicy. Po skończonym wernisażu był słodki poczęstunek dla wszystkich zwiedzających wystawę. Następnym etapem projektu było przygotowanie folderów, w których znajduje się historia Obkasu oraz wspomnienia najstarszych mieszkańców wsi. Atrakcją całego projektu był wyjazd do Muzeum Historyczno – Etnograficznego w Chojnicach. W tej wycieczce uczestniczyło 20 osób. Wszystkie wystawy w Muzeum cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Następnym etapem przy realizacji projektu było drukowanie i składanie folderów. Do wydrukowania korzystaliśmy nieodpłatnie ze skanera od osoby prywatnej – mieszkańca Obkasu.

20 października 2018 roku odbyło się podsumowanie naszego projektu. Na spotkaniu wręczyliśmy wspaniałe nagrody za udział w konkursie plastycznym oraz flagi i foldery dla każdej rodziny. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze przy słodkim poczęstunku.

 
GALERIA FILMÓW
GALERIA ZDJĘĆ
Kamień Krajeński   logo_bip_szare   logo kanal 10 szare

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookies oraz jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

Akceptuję pliki cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information